Grupy >> Teatr i dramat >> Forum >> Konkurs: mamy do rozdania trzy wejściówki na krakowską próbę generalną "Mechanicznej Pomarańczy" w reżyserii Jacka Bunscha
Autor Wypowiedź
Trzy osoby, które w najciekawszy sposób streszczą "Mechaniczną Pomarańczę"(forma otwarta: recenzja, wiersz, limeryk, raport, proza) - otrzymają wejściówki. Im krócej - tym lepiej.

Termin publikacji tekstów mija o północy w poniedziałek. Zapraszamy do konkursu.

Spektakl odbędzie się w środę (16.02.2011)

Zobacz spektakl - przed premierą! Laureatów zachęcamy do wyrażenia swojej opinii po spektaklu.

Więcej tutaj:
http://www.ludowy.pl/index.php?action=spectaclesDescriptions&id=169
i tutaj:
http://www.ludowy.pl/index.php?action=aktualnosci&page=2&news=327


TEATR LUDOWY: Mechaniczna pomarańcza, choć napisana przez Anthony’ego Burgessa, nierozłącznie kojarzy się z filmem Kubricka. Co pana podkusiło, żeby konkurować z arcydziełem?

JACEK BUNSCH: Film powstał w 1971 roku, jest fantastyczny, w wielu warstwach się nie zestarzał, ale jednak to arcydzieło historyczne. Warto spojrzeć na Mechaniczną pomarańczę dziś, jako na rodzaj przypowieści o losach młodego, który pokrętnymi drogami wchodzi w życie i zderza się z okrutnym światem. Autor powieści opisał ten świat nieco inaczej, niż Kubrick w filmie, więc jego własna adaptacja teatralna, na której się opieramy, w dużej mierze przywraca tematy, na których pisarzowi bardzo zależało. Bardziej dramatyczne staje się tu pytanie, jak młody człowiek ma znaleźć swoje miejsce w świecie.

11 lutego 2011, 19:57:56
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się