Grupy >> Teatr i dramat >> Forum >> Pierwsza Metropolitalna Noc teatrów
Autor Wypowiedź
w nocy z soboty na niedzielę miała miejsce pierwsza Metropolitalna noc teatrów na Śląsku. W Bytomiu, Gliwicach, Zabrzu, Sosnowcu, Katowicach i Chorzowie w ciągu jednej nocy zagrano w sumie ponad 20 spektakli .

Oto kilka opinii na ich temat:

o "Akcji: Taniec" i "Zobacz Alicjo" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie Maria Marchewicz:

"Teatralna noc rozpoczęła się od wyjątkowego (oby to nie był jedyny!) pokazu w wykonaniu zespołu baletowego Teatru Rozrywki. "Akcja: Taniec" została przygotowana na tegoroczną wystawę EXPO 2010 w Szanghaju, gdzie chorzowscy tancerze w polskim pawilonie zarażali śląską pozytywną energią. Taneczne show przygotował ceniony tancerz i choreograf, Piotr Jagielski. Artysta stworzył zróżnicowane, energetyzujące układy, które dzięki profesjonalnemu wykonaniu przez dwunastu solistów zespołu baletowego, złożyły się na wspaniały i oryginalny efekt."

"Ostatnim punktem w taneczno-teatralnej podróży był pokaz spektaklu "Zobacz Alicjo". W tym widowisku tanecznym choreografka Katarzyna Aleksander-Kmieć prowadzi tytułową Alicję przez teatralną krainę czarów, pełną zaskakujących zdarzeń i postaci. Bohaterka przeżywa fascynującą, choć czasem i przerażającą, przygodę. Dużym atutem widowiska są kostiumy, które na ciałach tancerzy zyskują nowe życie (w przedstawieniu użyto ubrań, które zaprojektowano do innych spektakli Teatru Rozrywki), uruchamiają wyobraźnię widzów tworząc eklektyczny, acz fascynujący i magiczny świat. W spektaklu zachwyca Katarzyna Korzec - młoda tancerka z niebywałą gracją i techniczną precyzją wykonuje partię Alicji. Całości dopełnia muzyka na żywo, która, wzbogacona o improwizacje wokalne w wykonaniu Emilii Majcherczyk, zyskuje niepowtarzalny charakter."
http://www.teatralia.com.pl/artykuly/2010/wrzesien_2010/200910_tkpm.php

Z Katowic donosi Katarzyna Głowacka:

"Każdy z teatrów oferował wiele ciekawych wydarzeń. Program przygotowany przez katowicki Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego należał do tych bardziej atrakcyjnych. Przedstawienia, które zaprezentowano tego wieczoru, utrzymane były w tonie komediowym. Na Dużej Scenie bawiła widzów sztuka w reżyserii Tadeusza Bradeckiego, będąca adaptacją sztuki Szekspira "Wszystko dobre, co się dobrze kończy". Na Scenie Kameralnej widzowie zaśmiewali się podczas spektaklu "Zagraj to jeszcze raz, Sam" Woody'ego Allena w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego. Opowieść w stylu allenowskim, przesiąknięta jego humorem, a do tego znakomicie zagrana (zwłaszcza przez Macieja Wiznera, który wcielił się w głównego bohatera) podobała się widzom. Było wesoło, muzycznie i skończyło się dobrze, dzięki czemu publiczność opuszczała miejsca z nieukrywanym uśmiechem. Wieczór zaczął się znakomicie, a przecież był to dopiero początek atrakcji Teatru Śląskiego."
http://www.teatralia.com.pl/artykuly/2010/wrzesien_2010/200910_nwts.php

O spektaklu "Kwiat Hawaii" w Gliwicach Monika Garbarczyk napisała:

"Klasyczne operetki często kojarzą się z wiedeńskimi pałacami, wytwornymi damami i eleganckimi sukniami. Jednak w "Kwiecie Hawaii" nie znajdziemy nic z tych rzeczy. Jest to idealne przedstawienie dla osób, które męczy przepych i nienaturalność tego gatunku. Komnaty zostały zastąpione przez palmy, morze oraz widok zachodzącego słońca. Spódniczki z trawy i palmowych liści wyparły szykowne kreacje, a dystyngowane bohaterki zamieniły się w hawajskie tancerki. Właśnie te elementy sprawiają, że sztuka Paula Ábraháma jest postrzegana jako jedna z najbarwniejszych operetek."
http://www.teatralia.com.pl/artykuly/2010/wrzesien_2010/200910_tngs.php

Atak teatrem w ciągu jednej nocy z tylu stron to niezła akcja promocyjna. Może ktoś był ubiegłej nocy na Śląsku i może coś powiedzieć na temat jakości?

20 września 2010, 13:43:40
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się